- Weather
- United States of America
- Oregon
- Milton-Freewater
Current Weather Milton-Freewater
Current weather for the city of Milton-Freewater. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
11°C
feels like 10°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1017 hPa |
| humidity | 58 % |
| cloud cover | 1 % |
| dew point | 3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 5.
| MAX: | 31°C |
| MIN: | -2°C |
| Average: | 13°C |
