- Weather
- Greece
- Central Macedonia
- Mikró Monastíri
Current Weather Mikró Monastíri
Current weather for the city of Mikró Monastíri. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Flood
Valid from 16. 5. (15:00) to 16. 5. (21:00)
Thunderstorms
Valid from 16. 5. (13:00) to 16. 5. (21:00)
21°C
feels like 22°C
| wind | 12 mph |
|---|---|
| wind gusts | 23 mph |
| pressure | 1007 hPa |
| humidity | 48 % |
| cloud cover | 9 % |
| dew point | 11°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 15. 5.
| MAX: | 33°C |
| MIN: | 9°C |
| Average: | 19°C |
