- Weather
- Republic of Korea
- Gangwon-do
- Mihyŏn-dong
Current Weather Mihyŏn-dong
Current weather for the city of Mihyŏn-dong. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
24°C
feels like 26°C
| wind | 1 mph |
|---|---|
| wind gusts | 6 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 41 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 10°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 31. 5.
| MAX: | 32°C |
| MIN: | 5°C |
| Average: | 19°C |
