- Weather
- Republic of Korea
- Gangwon-do
- Mihyŏn-dong
Current Weather Mihyŏn-dong
Current weather for the city of Mihyŏn-dong. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
19°C
feels like 20°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 28 % |
| cloud cover | 80 % |
| dew point | 0°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 4.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | 1°C |
| Average: | 13°C |
