Current Weather Miercurea-Ciuc
Current weather for the city of Miercurea-Ciuc. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
4°C
feels like 3°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1027 hPa |
| humidity | 57 % |
| cloud cover | 35 % |
| dew point | -5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 5.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | 2°C |
| Average: | 13°C |
