- Weather
- United Kingdom
- England
- Melton Mowbray
Current Weather Melton Mowbray
Current weather for the city of Melton Mowbray. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
7°C
feels like 4°C
| wind | 9 mph |
|---|---|
| wind gusts | 20 mph |
| pressure | 1027 hPa |
| humidity | 67 % |
| cloud cover | 46 % |
| dew point | 2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 3.
| MAX: | 20°C |
| MIN: | -3°C |
| Average: | 8°C |
