- Weather
- Greece
- East Macedonia and Thrace
- Megalos Prinos
Current Weather Megalos Prinos
Current weather for the city of Megalos Prinos. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Moderate Thunderstorms
Valid from 31. 5. (12:00) to 31. 5. (19:00)
20°C
feels like 21°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 5 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 53 % |
| cloud cover | 13 % |
| dew point | 14°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 5.
| MAX: | 21°C |
| MIN: | 13°C |
| Average: | 18°C |
