- Weather
- Iran
- Khorāsān-e Jonūbī
- Mazra‘eh-ye Reẕvān
Current Weather Mazra‘eh-ye Reẕvān
Current weather for the city of Mazra‘eh-ye Reẕvān. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
16°C
feels like 17°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 7 mph |
| pressure | 1016 hPa |
| humidity | 27 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 5.
| MAX: | 33°C |
| MIN: | 2°C |
| Average: | 19°C |
