Current Weather Mazra‘eh-ye Khān
Current weather for the city of Mazra‘eh-ye Khān. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
19°C
feels like 19°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 10 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 8 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -16°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 22. 5.
| MAX: | 33°C |
| MIN: | 10°C |
| Average: | 22°C |
