- Weather
- State of Qatar
- Al-Shahaniya
- Mazra‘at aş Şin‘
Current Weather Mazra‘at aş Şin‘
Current weather for the city of Mazra‘at aş Şin‘. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
26°C
feels like 27°C
| wind | 12 mph |
|---|---|
| wind gusts | 18 mph |
| pressure | 1008 hPa |
| humidity | 40 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 11°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 17. 5.
| MAX: | 43°C |
| MIN: | 22°C |
| Average: | 32°C |
