- Weather
- United States of America
- Georgia
- Matthews
Current Weather Matthews
Current weather for the city of Matthews. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
17°C
feels like 17°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 13 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 79 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 14°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 5.
| MAX: | 33°C |
| MIN: | 7°C |
| Average: | 21°C |
