- Weather
- Japan
- Kagoshima Prefecture
- Matonbaru
Current Weather Matonbaru
Current weather for the city of Matonbaru. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
24°C
feels like 25°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 14 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 51 % |
| cloud cover | 98 % |
| dew point | 13°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 2. 5.
| MAX: | 26°C |
| MIN: | 11°C |
| Average: | 19°C |
