- Weather
- Italy
- Basilicate
- Marconia-San Basilio
Current Weather Marconia-San Basilio
Current weather for the city of Marconia-San Basilio. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Wind
Valid from 21. 5. (08:00) to 22. 5. (02:00)
23°C
feels like 24°C
| wind | 12 mph |
|---|---|
| wind gusts | 20 mph |
| pressure | 1019 hPa |
| humidity | 49 % |
| cloud cover | 28 % |
| dew point | 9°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 20. 5.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | 10°C |
| Average: | 18°C |
