Current Weather Malsfeld
Current weather for the city of Malsfeld. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Frost
Valid from 30. 4. (02:00) to 30. 4. (08:00)
14°C
feels like 12°C
| wind | 13 mph |
|---|---|
| wind gusts | 27 mph |
| pressure | 1026 hPa |
| humidity | 33 % |
| cloud cover | 9 % |
| dew point | -3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 29. 4.
| MAX: | 26°C |
| MIN: | -1°C |
| Average: | 11°C |
