- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Ghazni
- Malā Khēl
Current Weather Malā Khēl
Current weather for the city of Malā Khēl. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
20°C
feels like 21°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 10 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 11 % |
| cloud cover | 1 % |
| dew point | -11°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 5.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 2°C |
| Average: | 17°C |
