- Weather
- Republic of Albania
- Shkodër
- Maja e Thanzës
Current Weather Maja e Thanzës
Current weather for the city of Maja e Thanzës. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
10°C
feels like 7°C
| wind | 20 mph |
|---|---|
| wind gusts | 42 mph |
| pressure | 1020 hPa |
| humidity | 24 % |
| cloud cover | 20 % |
| dew point | -4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 5.
| MAX: | 25°C |
| MIN: | 1°C |
| Average: | 12°C |
