- Weather
- Republic of Albania
- Korçë
- Maja e Muçalit
Current Weather Maja e Muçalit
Current weather for the city of Maja e Muçalit. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
6°C
feels like 4°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1006 hPa |
| humidity | 70 % |
| cloud cover | 72 % |
| dew point | 4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 31. 3.
| MAX: | 15°C |
| MIN: | -9°C |
| Average: | 4°C |
