- Weather
- Republic of Albania
- Shkodër
- Maja e Kashtës
Current Weather Maja e Kashtës
Current weather for the city of Maja e Kashtës. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
18°C
feels like 19°C
| wind | 11 mph |
|---|---|
| wind gusts | 13 mph |
| pressure | 1016 hPa |
| humidity | 40 % |
| cloud cover | 19 % |
| dew point | 8°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 4.
| MAX: | 23°C |
| MIN: | -3°C |
| Average: | 10°C |
