- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Badakhshan
- Maīdān-e Bālā
Current Weather Maīdān-e Bālā
Current weather for the city of Maīdān-e Bālā. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
12°C
feels like 10°C
| wind | 13 mph |
|---|---|
| wind gusts | 39 mph |
| pressure | 1016 hPa |
| humidity | 72 % |
| cloud cover | 59 % |
| dew point | 8°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 18. 5.
| MAX: | 23°C |
| MIN: | 0°C |
| Average: | 11°C |
