Current Weather Maḩmūdābād-e Now
Current weather for the city of Maḩmūdābād-e Now. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
21°C
feels like 21°C
| wind | 14 mph |
|---|---|
| wind gusts | 25 mph |
| pressure | 1008 hPa |
| humidity | 39 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 31. 5.
| MAX: | 40°C |
| MIN: | 13°C |
| Average: | 28°C |
