- Weather
- North Korea
- Yanggang-do
- Maebŏl-tong
Current Weather Maebŏl-tong
Current weather for the city of Maebŏl-tong. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
15°C
feels like 14°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 20 mph |
| pressure | 999 hPa |
| humidity | 25 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | -5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 5. 4.
| MAX: | 23°C |
| MIN: | -10°C |
| Average: | 6°C |
