- Weather
- North Korea
- Yanggang-do
- Maebŏl-tong
Current Weather Maebŏl-tong
Current weather for the city of Maebŏl-tong. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
13°C
feels like 12°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 17 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 43 % |
| cloud cover | 93 % |
| dew point | 1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 31. 3.
| MAX: | 20°C |
| MIN: | -20°C |
| Average: | 3°C |
