- Weather
- Republic of Korea
- Gyeongsangnam-do
- Ma-dong
Current Weather Ma-dong
Current weather for the city of Ma-dong. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
13°C
feels like 11°C
| wind | 9 mph |
|---|---|
| wind gusts | 15 mph |
| pressure | 1002 hPa |
| humidity | 95 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 12°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 3.
| MAX: | 18°C |
| MIN: | 3°C |
| Average: | 11°C |
