- Weather
- United States of America
- Illinois
- Machesney Park
Current Weather Machesney Park
Current weather for the city of Machesney Park. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Flood Warning
Valid to 29. 4. (19:00)
11°C
feels like 7°C
| wind | 14 mph |
|---|---|
| wind gusts | 25 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 74 % |
| cloud cover | 97 % |
| dew point | 6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 4.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | -3°C |
| Average: | 11°C |
