- Weather
- United States of America
- Arizona
- Luke Air Force Base
Current Weather Luke Air Force Base
Current weather for the city of Luke Air Force Base. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
30°C
feels like 33°C
| wind | 0 mph |
|---|---|
| wind gusts | 17 mph |
| pressure | 1007 hPa |
| humidity | 15 % |
| cloud cover | 74 % |
| dew point | 1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 4.
| MAX: | 36°C |
| MIN: | 7°C |
| Average: | 20°C |
