- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Badghis
- Lūkah-ye Ḩowẕhā-ye Buz
Current Weather Lūkah-ye Ḩowẕhā-ye Buz
Current weather for the city of Lūkah-ye Ḩowẕhā-ye Buz. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
15°C
feels like 14°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1022 hPa |
| humidity | 34 % |
| cloud cover | 41 % |
| dew point | -1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 5.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | 0°C |
| Average: | 14°C |
