- Weather
- United States of America
- Kansas
- Louisburg
Current Weather Louisburg
Current weather for the city of Louisburg. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Flood Watch
Valid to 2. 4. (13:00)
7°C
feels like 4°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1026 hPa |
| humidity | 70 % |
| cloud cover | 21 % |
| dew point | 2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 5. 4.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | -7°C |
| Average: | 10°C |
