- Weather
- Slovakia
- Prešovský kraj
- Lomné
Current Weather Lomné
Current weather for the city of Lomné. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Frost
Valid from 4. 5. (00:00) to 4. 5. (07:00)
22°C
feels like 22°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1020 hPa |
| humidity | 28 % |
| cloud cover | 4 % |
| dew point | 2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 3. 5.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | 1°C |
| Average: | 14°C |
