- Weather
- Republic of Austria
- Upper Austria
- Lobenstein
Current Weather Lobenstein
Current weather for the city of Lobenstein. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
4°C
feels like 2°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 10 mph |
| pressure | 1016 hPa |
| humidity | 87 % |
| cloud cover | 44 % |
| dew point | 4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 17. 5.
| MAX: | 26°C |
| MIN: | 1°C |
| Average: | 13°C |
