- Weather
- Portuguese Republic
- Lisbon District
- Linda a Velha
Current Weather Linda a Velha
Current weather for the city of Linda a Velha. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
High Temperature
Valid to 28. 5. (19:00)
25°C
feels like 27°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1019 hPa |
| humidity | 70 % |
| cloud cover | 16 % |
| dew point | 16°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 5.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | 12°C |
| Average: | 18°C |
