- Weather
- Kingdom of Sweden
- Norrbotten County
- Lill-Laxsjön
Current Weather Lill-Laxsjön
Current weather for the city of Lill-Laxsjön. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
7°C
feels like 4°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 19 mph |
| pressure | 1020 hPa |
| humidity | 56 % |
| cloud cover | 29 % |
| dew point | 1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 16°C |
| MIN: | -8°C |
| Average: | 2°C |
