- Weather
- France
- Bourgogne-Franche-Comté
- Ligny-le-Châtel
Current Weather Ligny-le-Châtel
Current weather for the city of Ligny-le-Châtel. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
15°C
feels like 13°C
| wind | 12 mph |
|---|---|
| wind gusts | 28 mph |
| pressure | 1018 hPa |
| humidity | 40 % |
| cloud cover | 1 % |
| dew point | 3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 29. 4.
| MAX: | 26°C |
| MIN: | 0°C |
| Average: | 12°C |
