- Weather
- Republic of Austria
- Carinthia
- Landskron
Current Weather Landskron
Current weather for the city of Landskron. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
13°C
feels like 12°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 26 mph |
| pressure | 1015 hPa |
| humidity | 45 % |
| cloud cover | 24 % |
| dew point | -3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 3. 4.
| MAX: | 24°C |
| MIN: | -4°C |
| Average: | 9°C |
