- Weather
- France
- Pays de la Loire Region
- La Roche-sur-Yon
Current Weather La Roche-sur-Yon
Current weather for the city of La Roche-sur-Yon. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Moderate Thunderstorms
Valid to 4. 5. (00:00)
17°C
feels like 17°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 14 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 83 % |
| cloud cover | 39 % |
| dew point | 14°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 3. 5.
| MAX: | 26°C |
| MIN: | 3°C |
| Average: | 13°C |
