- Weather
- France
- Auvergne-Rhône-Alpes
- La Roche-sur-Foron
Current Weather La Roche-sur-Foron
Current weather for the city of La Roche-sur-Foron. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
9°C
feels like 8°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 4 mph |
| pressure | 1021 hPa |
| humidity | 72 % |
| cloud cover | 7 % |
| dew point | 3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 4.
| MAX: | 24°C |
| MIN: | 0°C |
| Average: | 11°C |
