- Weather
- Republic of El Salvador
- La Paz
- La Lucha
Current Weather La Lucha
Current weather for the city of La Lucha. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
27°C
feels like 29°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 14 mph |
| pressure | 1007 hPa |
| humidity | 65 % |
| cloud cover | 27 % |
| dew point | 20°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 5.
| MAX: | 37°C |
| MIN: | 22°C |
| Average: | 28°C |
