- Weather
- North Korea
- P'yŏngan-bukto
- Kwan-mal
Current Weather Kwan-mal
Current weather for the city of Kwan-mal. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
22°C
feels like 24°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 6 mph |
| pressure | 1023 hPa |
| humidity | 47 % |
| cloud cover | 4 % |
| dew point | 11°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 16. 5.
| MAX: | 21°C |
| MIN: | 9°C |
| Average: | 14°C |
