- Weather
- North Korea
- P'yŏngan-bukto
- Kwan-mal
Current Weather Kwan-mal
Current weather for the city of Kwan-mal. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
9°C
feels like 9°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 4 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 50 % |
| cloud cover | 52 % |
| dew point | -1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 21°C |
| MIN: | 7°C |
| Average: | 12°C |
