- Weather
- North Korea
- Hwanghae-bukto
- Kwangsŏng-ni
Current Weather Kwangsŏng-ni
Current weather for the city of Kwangsŏng-ni. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
21°C
feels like 22°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 7 mph |
| pressure | 1015 hPa |
| humidity | 51 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 11°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 18. 5.
| MAX: | 31°C |
| MIN: | 5°C |
| Average: | 18°C |
