- Weather
- Republic of Korea
- Gyeongsangnam-do
- Kwangsan-ch’on
Current Weather Kwangsan-ch’on
Current weather for the city of Kwangsan-ch’on. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
6°C
feels like 6°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 5 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 86 % |
| cloud cover | 16 % |
| dew point | 4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 4. 4.
| MAX: | 25°C |
| MIN: | -1°C |
| Average: | 12°C |
