Current Weather Kūy-e Ferdows
Current weather for the city of Kūy-e Ferdows. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
9°C
feels like 7°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 17 mph |
| pressure | 1008 hPa |
| humidity | 50 % |
| cloud cover | 78 % |
| dew point | -1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 31. 3.
| MAX: | 25°C |
| MIN: | -9°C |
| Average: | 10°C |
