- Weather
- Russia
- Zabaykal’skiy (Transbaikal) Kray
- Kurort-Darasun
Current Weather Kurort-Darasun
Current weather for the city of Kurort-Darasun. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
6°C
feels like 3°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 15 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 50 % |
| cloud cover | 2 % |
| dew point | -4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 3.
| MAX: | 14°C |
| MIN: | -19°C |
| Average: | -3°C |
