- Weather
- North Korea
- South Pyongan
- Kŭmsŏng-ni
Current Weather Kŭmsŏng-ni
Current weather for the city of Kŭmsŏng-ni. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
20°C
feels like 21°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 8 mph |
| pressure | 1017 hPa |
| humidity | 55 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 11°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 18. 5.
| MAX: | 31°C |
| MIN: | 7°C |
| Average: | 17°C |
