- Weather
- North Korea
- Hwanghae-namdo
- Kŭmsal-li
Current Weather Kŭmsal-li
Current weather for the city of Kŭmsal-li. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
7°C
feels like 7°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 3 mph |
| pressure | 1008 hPa |
| humidity | 78 % |
| cloud cover | 17 % |
| dew point | 4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 4. 4.
| MAX: | 20°C |
| MIN: | 0°C |
| Average: | 9°C |
