- Weather
- Republic of Korea
- Jeollanam-do
- Kŭmsal-li
Current Weather Kŭmsal-li
Current weather for the city of Kŭmsal-li. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
24°C
feels like 25°C
| wind | 11 mph |
|---|---|
| wind gusts | 21 mph |
| pressure | 1015 hPa |
| humidity | 52 % |
| cloud cover | 19 % |
| dew point | 14°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 14. 5.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | 8°C |
| Average: | 18°C |
