- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Herat
- Kumīsārīt
Current Weather Kumīsārīt
Current weather for the city of Kumīsārīt. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
18°C
feels like 18°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 5 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 59 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 10°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 22. 5.
| MAX: | 41°C |
| MIN: | 10°C |
| Average: | 24°C |
