- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Ghazni
- Kuhnah Deh-e Junūbī
Current Weather Kuhnah Deh-e Junūbī
Current weather for the city of Kuhnah Deh-e Junūbī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
16°C
feels like 17°C
| wind | 0 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 36 % |
| cloud cover | 37 % |
| dew point | 1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 17. 5.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 3°C |
| Average: | 17°C |
