Current Weather Kūh-e Zard
Current weather for the city of Kūh-e Zard. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
21°C
feels like 23°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 7 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 16 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 23. 5.
| MAX: | 34°C |
| MIN: | 13°C |
| Average: | 24°C |
