- Weather
- Iran
- Khorāsān-e Jonūbī
- Kūh-e Zarak
Current Weather Kūh-e Zarak
Current weather for the city of Kūh-e Zarak. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
21°C
feels like 21°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 15 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 29 % |
| cloud cover | 91 % |
| dew point | 2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 5.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 5°C |
| Average: | 19°C |
