Current Weather Kūh-e Vīl Nowveh
Current weather for the city of Kūh-e Vīl Nowveh. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
14°C
feels like 11°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 17 mph |
| pressure | 1005 hPa |
| humidity | 70 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 8°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 19. 5.
| MAX: | 34°C |
| MIN: | 9°C |
| Average: | 21°C |
